Korzyści z kołderki obciążeniowej u ludzi ze słabym snem
Nie możesz spać w nocy? Łatwo Cię zbudzić, a trudno Ci się zasypia? Słaby, nieregenerujący sen może być powodem wielu frustracji i skutecznie przeszkadzać w trakcie normalnego życia. Szykujesz się do łóżka, gasisz światło, kładziesz spać, jednak sen wydaje się nie nadchodzić. Często osoby zmagające się z takim problemem sięgają po leki nasenne, jednak ich zbyt częste stosowanie nie jest zalecane.
Brak regenerującego snu może skutkować wieloma różnymi innymi zaburzeniami. Stany lękowe, depresje, izolacja od społeczeństwa… Często osoby borykające się z bezsennością mają problem z integracją z ludźmi, nawet ze swoją rodziną. Warto zadbać wtedy o jak najlepsze warunki do snu, a jedną z metod jest używanie kołder obciążeniowych.
Gdy kładziesz się spać po ciężkim dniu i masz obawy, że problem znowu się pojawi, kołdra obciążeniowa zapewni Ci tzw. głęboki nacisk na ciało. Wywołuje on wrażenie delikatnego masażu, który relaksuje i uspokaja. Niektórzy ludzie nazywają to wręcz „dotykiem”. Najważniejsze jest jednak to, że efektem używania kołder jest poczucie większego komfortu i bezpieczeństwa we własnym łóżku.
Nie można zapomnieć jeszcze o tym, że głęboki nacisk kołder sensorycznych pobudza organizm do większej produkcji serotoniny, odpowiadającej za dobre samopoczucie. Jest to o tyle ważne, że sama serotonina naturalnie przemienia się w melatoninę, która odpowiedzialna jest za zdrowy i regenerujący sen. Kołdry sensoryczne zatem nie tylko dają komfort psychiczny podczas zasypiania, ale także poprawiają jakość i długość samego snu „od środka”.