Korzyści z kołdry obciążeniowej przy chorobie Parkinsona
Osoby z chorobą Parkinsona zmagają się z wieloma dolegliwościami, m.in. z problemami ze snem. Problem ten jest powszechny u pacjentów z tym schorzeniem i bardzo wyniszczająco wpływa na organizm i codzienne życie chorego.
Innymi objawami choroby Parkinsona są skurcze, wolne poruszanie się, ociężałość, problemy z integracją sensoryczną czy stany lękowe. Leczenie polega najczęściej na kombinacji właściwej terapii, brania leków oraz stosowania odpowiedniej diety.
Warto jednak wiedzieć, że wiele symptomów tej choroby może zostać złagodzonych, lub całkowicie zniwelowanych, poprzez stosowanie alternatywnych sposobów. Chodzi o kołdry sensoryczne, wywołujące u użytkowników poczucie komfortu, relaksu i bezpieczeństwa. To nieinwazyjny i niefarmakologiczny sposób na dobre samopoczucie.
Skurcze i odrętwienie mięśni przy chorobie Parkinsona potrafią naprawdę uniemożliwić normalne funkcjonowanie chorego. Kołdry sensoryczne wpływają na integrację sensoryczną organizmu, czyli jego zdolność do odczuwania bodźców i reagowania na nie. Głęboki nacisk wyostrza zmysły percepcji, zatem osiągamy lepszą stabilizację i potrafimy dokładniej oceniać możliwości swego ciała. Wystarczy tylko poddać się masażowi kołdry sensorycznej – sposób ten jest kompletnie nieinwazyjny!
Stymulacja ta nie tylko pomaga osobom chorym lepiej odbierać zewnętrzne bodźce, ale też uspokaja je i daje poczucie bezpieczeństwa. Głęboki nacisk powoduje bowiem, że produkowana jest serotonina, odpowiedzialna za samopoczucie. Ta z kolei naturalnie zamieniana jest w melatoninę, będącą nieodłącznym elementem zdrowego i regenerującego snu. Kołdry obciążeniowe działają zatem bardzo kompleksowo i mogą przynieść ulgę choremu, który po prostu będzie się nimi regularnie przykrywał.